Základná škola v Ľubici

Szkola Podstawowa Nr. 158 v Krakowe

Krakow

Szkola Podstawowa Nr. 158 v Krakowe je zameraná na pohybovú kultúru - tanec. Družba sa datuje od roku 1994. Udržiavajú sa písomné a osobné kontakty. Poľskí žiaci k nám zavítajú každoročne v čase letných prázdnin. Aj naši žiaci, učitelia  i rodičia sa zúčastnili výletov do Krakowa a okolia, kde spoznávali historické a kultúrne pamiatky a obdivovali prírodné krásy.

Die Informatik Hauptschule in Wien

Viedeň

Družobná škola " die Informatik - Hauptschule  Wien " sa špecializuje na výučbu informatiky. Žiaci  našej a viedenskej školy sú v písomnom styku, skúsenosti si vymenili na výmenných pobytoch v r. 1996 a v júni 2002.

86. osmiletá střední škola Praha 10 - Vršovice

Praha - Vršovice

Počas trvania družobných stykov s 86. osmiletou střední školou Praha 10 - Vršovice došlo k vzájomným návštevám žiakov, učiteľov i rodičov. Úspešná bola výmena skúsenosti v riadiacej práci, v prái učiteľov, vzájomná pomoc pri zaobstáravaní pomôcok pre školy. Žiaci obidvoch škôl poznávali historické pamiatky, krásy prírody, spoločne upevňovali priateľské vzťahy Čechov a Slovákov. Výmenné zájazdy sa uskutočňovali každoročne od roku 1959 až do rozdelenia republiky. Od tejto doby je družba uskutočňovaná písomnou formou.

Aktualizácia 3.5.2006